2210
2022
Gergi tavan kullanışlı oluyor mu,gergi tavan kullanışlı mı,gergi tavan şikayetleri neler, gergi tavandan memnun kalan var mı

Gergi tavan kullanışlı oluyor mu?

Gergi tavan kullanışlı oluyor mu? gergi tavan kullanışlı mı? gergi tavan şikayetleri neler? gergi tavandan memnun kalan var mı gibi sorular sektörün en çok karşılaştığı soruların başında gelmektedir.

Gergi Tavanlar Kullanışlı mı?

Gergi tavan, iç tasarımcıların tavanı tam olarak konumlandırmasına olanak tanır. Çok düşük ve alanı baskıcı hissettirebilir. Çok yüksek ve oda mağara gibi ve soğuk görünebilir. Kurulduktan sonra, böyle bir tavan, membranın üzerindeki yapıdaki herhangi bir kusuru maskeler. Bir Barisol gergi tavan, kurulum, sıvama ve dekorasyon maliyetleri hesaba katıldığında, tipik asma tavan konstrüksiyonundan daha hızlı ve genellikle daha ucuzdur.

Membran malzemeden yapılan her gergi tavanın avantajlarının yanı sıra zayıf yönleri de vardır. Bu yöntemle ilgili limitler konusunda bilinçli olmaları için dikkate alınması gerekir.

  • Boyutlandırma sorunu - Gergi tavanlar oldukça çok yönlü olmasına rağmen, her oda tipi için uygun değildir. Alışılmadık bir şekle sahip alanlara veya duvarlarda çok sayıda niş ve girinti varsa, kumaş tavanın eşit olarak oturması zor olabilir. Panolar bu şartlara göre ayarlanabilse de oldukça maliyetli olabilir. Bir diğer sorun ise kumaşın maksimum boyutunun 5 metre olmasıdır. Daha büyük yüzeyler, mükemmel şekilde düz bir yüzey oluşturmayan iki ayrı kumaş kullanılmasını gerektirir.
  • Aydınlatma seçenekleri - bir gergi tavan için kullanılan lambaların gücü 40 W'tan büyük olamaz. Ayrıca ısınmadan korunmaları gerekir yüksek sıcaklık kumaşın renginin solmasına neden olabilir.
  • Yüksek fiyat - toplam fiyat açıkça odanın boyutuna, seçilen malzemesine ve karmaşıklığına bağlıdır, ancak bu tip bir gergi tavan genellikle oldukça maliyetlidir. Proje özelleştirmesi, özel baskı tasarımı ve inşaatı alışılmadık odalara uydurma ile birlikte maliyetler artar.

Gergi tavan, alçıpandan daha iyi bir fikir olabilir. Kurulumu çok daha hızlıdır, daha az malzeme ve daha az iş gerektirir. Alçıpan tavanların aksine, kumaş içeren çözümler uzman bir ekip istihdam etmeyi gerektirir. Bezin kurulum sırasında zarar görmesi kolaydır.

İnsanların neden gergi tavanlara ihtiyaç duyduğunu ve diğer geleneksel tavan çözümlerine göre avantajlarının neler olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacağına inanıyoruz. Yakın zamanda mevcut mülkünüzün içini yenilemeyi planlıyorsanız veya yeni eviniz veya ofisiniz için modaya uygun ve pratik bir tavan seçeneği arıyorsanız, neden birçok fayda elde etmek için gergi tavan modelleri seçeneklerinizi iç tasarım / döşeme yüklenicinizle görüşmeyi düşünmüyorsunuz?