1310
2015
gergi tavan, gergi tavan görsel, gergi tavan ışık oranı, gergi tavan kaç m2, gergi tavan yüksekliği, gergi tavan müşterisi

Gergi tavanda görsel seçimi

Yaşam alanlarınıza germe tavan modeli seçerken dikkat etmeniz gereken detaylar 

 

        SORULAR

1. Mekanın aldığı ışık oranı

2.Gergi tavan yapılacak mekanın kaç m2 olduğu

3. Tavan yüksekliği

4. Hitap ettiğiniz müşteri kitlesi

5. gergi tavanda alınacak ışık oranı

 

 

              CEVAPLAR

 

1. Salon, oturma odası, koridor,mutfak, ta gergi tavan yapılacak ise mekanın aldığı ışık önemli eğer az gün ışığı alan yerlerse modeli ona göre seçmeniz gerekir foto galerideki desen ve şekillerden görsel seçmeniz mekanı daha güzel ışıklandırıp ve desen ile çok daha güzelleştirebilirsiniz.

 

2. Salon, oda, vs, büyüklüğü uzunluğu ve genişliği kaç m2 gergi tavan yapılacağına ve gerekir ise alçıpan kutu yapılıp kenarlardan ışık desteği artırılması daha güzel olacaktır seçilecek görsel ise, foto galerimizdeki gökyüzü bitki ,den olmalıdır.

 

3. Dairelerde tavan yüksekliği 2,70  / 2,80 olarak sabittir örneğin 2,80 olan bir tavan gergi tavan yapıldıktan sonra 2,67 yüksekliğine düşer 13cm tavanda alçalma olur bu ölçü mekanın ferahlığından hiçbir şey kaybettirmez.

 

4. Gergi tavan ticaret hane, ofis, mağaza, da yapılacak ise hitap ettiğiniz müşteri kitlesine hitaben görsel seçmek doğru bir karar olacaktır düşündüğünüz görseli hayalinizde canlandırıp bizimle paylaşmanız doğrultusunda size en uygun desen model alternatifleri sunucagımızdan hiç şüpheniz olmasın.

 

5.Gergi tavan,da ışık dan çok yararlanmak istiyorsanız transparan ,sade,beyaz,

gün ışığı, natürel beyaz,tercih edilmelidir,bu renk tonları ile  mekana daha güzel bir aydınlatma ile dekoratif şık bir görüntü katabiisiniz.