0912
2022
gergi tavanların ömrü, gergi tavan ne kadar süre dayanır, gergi tavanlar dayanıklımı, gergi tavanlar uzun ömürlümü

Gergi Tavanlar ne kadar süre dayanır?

Gergi tavanların çoğu, en azından Yıldırım Dekor'unki gibi 10 yıl garantilidir, ancak genellikle çok daha uzun süre dayanırlar. 
 
Nedenini öğrenmek için bu yazıyı okuyun.
 

O zaman ne kadar dayanabilirler?

Gergi tavanlar uzun süredir kullanılmaktadır. Aslında Eski Mısır zamanlarından beri. Ancak 20. yüzyılda, 1980'lerde ve 1990'larda Birleşik Krallık'ta popülaritesinde bir artış gördüler. Son birkaç yılda, o dönemde kurulan eğlence merkezlerinde ve konutlarda epeyce gergi tavanı değiştirdik , böylece 30 yıl dayanabildiler! Ve bu, gergi tavanların eski bir versiyonudur. Bugün en yeni, en güçlü malzemelerle yeni bir gergi tavan satın alın ve bunun 30 yıldan daha uzun süre dayanmasını beklemek mantıklı olacaktır. 
 
 

Neden bu kadar dayanıklılar?

Bariz görünüyor ama gergi tavanlar uzun süre dayanıyor çünkü dayanacak şekilde üretildiler. Süper güçlü PVC elastikten yapılmıştır . O kadar güçlü ki, yönetcimiz Ramazan MERMER konuyu açıklamak için onların üzerinde durmayı seviyor . Temiz ve iyi durumda tutulmaları çok kolaydır, gazları veya suyu emmezler, %100 su geçirmezdirler. Sonuç olarak korozyona uğramazlar veya yoğuşma veya nemden etkilenmezler. Ve hasar görmeleri gibi pek olası olmayan bir senaryoda, diyelim ki bir yırtık, o zaman kolayca onarılabilirler . 
 

Dayanıklılıkları diğer tavan seçenekleriyle nasıl karşılaştırılır?

Özet olarak, YILDIRIM DEKOR gergi tavanlarının minimum 10 yıl dayanma garantisi vardır, ancak 30 yıldan fazla dayanabilirler. Alçılı tavanlar, alçıpan veya asma tavan panelleri gibi popüler tavan seçenekleri, yeniden sıva veya değiştirme gerektirmeden yalnızca 5 yıl dayanır. Daha fazla ayrıntı için gergi tavanlar ile diğer tavan malzemeleri karşılaştırmamıza bakın.  
 

Gergi tavanlar yanıcı mıdır?

Gergi tavanlarımız yanıcı değildir! Piyasadaki en güvenli ürünlerdir ve İstanbul'da CE (Avrupa Sertifikalı) Gergi Tavanlara sahip olan tek montajcı biziz. Ne yazık ki, birçok tavan şirketi müşterilerini umursamıyor ve daha ucuz, sertifikasız ve daha az güvenilir tavanlar kullanıyor. Diğer kurulumcular için bir örnek oluşturmayı umuyoruz.

 

Peki ya maliyet açısından?

Kabul etmeliyiz ki gergi tavanlar malzeme olarak yukarıda saydığımız diğer seçeneklerden biraz daha pahalı olabilir ama en az 2-3 kat daha uzun ömürlü olduklarını düşündüğünüzde uzun vadede çok daha ucuza geliyor. Daha da fazlası, çok daha ucuz ve kurulumlarının daha hızlı olduğunu düşündüğünüzde. 
 
Belki de en önemlisi, uzun süre dayandıkları için çevre için daha iyidirler ve yukarıda belirtilen diğer tavan malzemelerinin aksine %100 geri dönüştürülebilir olmalarıdır.
Bu nedenle, uzun ömürlü, uygun maliyetli, bakımı kolay ve çevre için iyi bir tavan istiyorsanız, YILDIRIM DEKOR gergi tavan modellerine bir göz atın. Ücretsiz fiyat teklifi için şimdi bize ulaşın .