2503
2018
gergi tavan, gergi tavan temizliği, hasar, gergi tavan bakımı, gergi tavan ne ile temizlenir

Gergi Tavan Nasıl Temizlenir

Bir gergi tavanın bakımı son derece kolay olduğu düşünülür, boyalı tavanlar gibi bir kat boya gerektirmez ve nispeten daha temiz tutulabilir. Ancak, tahammül edemeyecek bir leke oluştuğunda: Yüzeyi çizen maddeler ve aşındırıcılar kullanmayın. Gergi tavanınızı olabildiğince nazik bir şekilde temizleyiniz ve uzun süre zevk alabileceğiniz halini korusun! 

İyi bakım ve temizlik sayesinde gergi tavanlarınız uzun ömürlü olmaktadır.

Gergi tavan ne ile temizlenir?

Yüksek kaliteli bir gergi tavan, yaşam boyunca renk mukavemetini korurken, hafif bir özenle neredeyse yok edilemez. Temizlerken, çizik fırçaları, ovma maddeleri ve aşırı sert süngerlerden kaçındığınız sürece.

Geleneksel bir nötr temizleyici, gergi tavan bakımı için çok uygundur. Yıkama suyunu yaklaşık vücut sıcaklığına kadar ısıtın, böylece sıcak bir şekilde ılık hissedin, sonra temizleyiciyi ekleyin.

Lastik eldiven takın ve yumuşak bir pazen bezi kullanın. Mikrofiber bezler sıkça kullanıldığında çok fazla çizik bırakırlar ve parlak bir yüzey zamanla matlaşabilir.

Gergi Tavan Nasıl Düzgün Temizlenir

  1. Flanel bezi temizleme sıvısı ile nemlendirin.
  2. Gergi Tavanı dikiş yönünde hafif basınçla ovalayın
  3. Temiz suyla temizleyin ve daha temiz bir bezle kalıntıları temizleyin.
  4. Yumuşak bir bezle hafifçe ovalayın

Bu temizlikten sonra lekeler sıkıca kalırsa, lütfen asla çözücü veya keskin temizleyiciler kullanmayın: bu plastik yüzeylerin hasar görmesine veya başka bir şekilde hasar görmesine neden olabilir!

Yüzeyde parlaklık katan lake gergi tavanlar için özel bir cila kullanmak daha iyidir. Amonyak içeren maddeler bu bağlamda özellikle iyi çalışır. Silerken veya parlatırken asla çok sert basmayın!

Ek olarak, küflenmeye ve küflenmeye karşı dayanıklıdır, bu da gergi tavanları banyolar ve karmaşık çerçeveli kapalı havuzlar için mükemmel bir seçim haline getirir. Bu sebeplerden dolayı gergi tavan temizliği bir-iki-üç kadar kolaydır. Ancak şu hususları göz önünde bulundurmalısınız:

  • Gergi tavanınız lekelenmedikçe veya sıçramadıkça, gerçekten yıkamanıza gerek yoktur;
  • Gergi tavanınızı temizlemek için katı nesneler, aşındırıcı yüzeyler veya sert kıllı paspaslar ve fırçalar kullanmayın;
  • Gergi tavanı temizlemek için kostik kimyasallar veya güçlü çözücüler kullanılamaz.

Temizlik için yumuşak bulaşık deterjanı veya ılık sabunlu su içeren yumuşak bir bez kullanmak iyi bir çağrıdır. Toz alternatif olarak bir elektrikli süpürge ile toplanabilir, ancak bu durumda hassas yüzeyi dürtmemek için ekstra dikkatli olmalısınız.