1701
2023
Gergi Tavan, maliyet, 2023, fiyatlar, ne kadar?

Gergi Tavan maliyeti 2023 fiyatları ne kadar?

Gergi Tavan maliyeti 2023 fiyatları ne kadar?  Gergi tavanlar çok yönlüdür, kurulumu kolaydır ve aşırı bir maliyeti yoktur. Bu tasarım trendinin mimarlar, iç mimarlar ve benzer şekilde ev sahipleri arasında popüler olmaya devam etmesi şaşırtıcı değil. Rehberimiz, gergi tavan montajı için maliyetler, ipuçları ve tavsiyeler sağlar.  

Yüzey alanının büyüklüğünden istenilen dokuya kadar toplam maliyeti etkileyecek birkaç faktör vardır. Doğru bir bütçe oluşturmanıza yardımcı olmak için, Türkiyedeki ortalama gergi tavan fiyatı için bir rehber hazırladık.

Gergi tavan fiyatı

Gergi tavan fiyatları TL olarak söylensede, enflasyonist ortamda dolar ve euro bazlı fiyat vermek daha sağlıklı olacaktır. Avrupa menşeili gergi tavan malzemeleri gerek fiyat gerekse kalite açısından oldukça yüksektir. Çin menşeili gergi tavan malzemeleri kalite ve fiyat odaklı daha uygundur. Avrupa menşeili gergi tavan malzemelerini kullanacağımızı göz önünde bulundurursak, ortalama gergi tavan maliyeti m2 başına yaklaşık 20 £ 'dan başlar . Bu temelde, 16m2'lik bir oturma odasına (Birleşik Krallık'taki ortalama oturma odası boyutu) bir gergi tavan kurmanın maliyeti 320 £ olacaktır. Yaklaşık 25m2'lik bir oturma odası, kurulumu için 500 £ değerinde bir gergi tavan fiyatı görecektir. Ancak, yüksek kaliteli malzeme tercih ederseniz, fiyatlar m2 başına 30-40 £ civarında biraz daha yüksek olacaktır.

Gergi tavan bir yatak odasını aydınlatabilir, oturma odasına daha ferah bir his verebilir ve yemek odasını görkemli hissettirebilir. Ayrıca restoran, güzellik kliniği ve hatta ofis gibi ticari ortamlarda da oldukça popülerdirler. Gergi tavanın maliyeti, kullanılan PVC film miktarına ve istenen dokuya bağlı olacaktır. Beklediğiniz gibi, bir tavanda tek bir tasarım, mülkünüzdeki her tavana PVC film uygulama fiyatından daha ucuza mal olacaktır.

Gergi tavanın maliyeti ne kadar?

Tipik olarak, metrekare başına 6 dolardan 10 dolara kadar harcama yapmaya hazırlıklı olmak en iyisidir. Masraf, odanın büyüklüğüne, kullanılan malzemeye, görevin karmaşıklığına, coğrafi konuma ve eğer kullanılıyorsa çalışan kişiye bağlı olacaktır. Tüm işlerin oldukça benzersiz olduğu göz önüne alındığında, bulunduğunuz yerdeki sertifikalı ve güvenilir profesyonellerden birçok farklı fiyat teklifi almayı düşünün.

Fiyat tekliflerinin hazırlık çalışması, kumaş, malzeme, işçilik ve temizliği içermesi gerekir.

Gergi Tavan Mağazasında, deneyebileceğiniz ve birlikte çalışabileceğiniz bir hesap makinesi vardır. Maliyet aralığının ne olabileceğini görmek için oda ölçülerini ve ışık kaynaklarının sayısını girmeniz yeterlidir. Örneğin, 100 metre kare, toplamda yaklaşık 500 ila 800 Doları olabilir.

İşi kendi başınıza yapacak olsaydınız, malzemenin metrekaresi yaklaşık 2 ila 4 Doları arasında bir maliyete sahip olabilir . Bu, özel membran malzemesinden ve onu duvarlara yapıştırmak için PVC kenar rayından oluşacaktır.

Gergi tavan fiyat listesi

Farklı malzemelerle ilgili maliyetler hakkında fikir edinmek için fiyatlandırma tablomuza göz atın. Gördüğünüz gibi, resim baskı tavanları fiyat aralığında daha yüksek olma eğilimindeyken, mat ve parlak genellikle daha uygun fiyatlıdır. Sonuçta, teklifler her zaman tavanın konumuna ve boyutuna bağlı olacaktır. Odanızın dörtten fazla köşesi, kavisli bir alan veya çok sayıda aydınlatma noktası varsa, özel gereksinimleri karşılamak için fiyatın artmasını bekleyebilirsiniz.

Not

  • Minimum sipariş 800 TL
  • Birden fazla gergi tavan sipariş ederseniz, her birinin fiyatı ayrı ayrı hesaplanır.
  • Toplam sipariş hacmi için ek indirimler pazarlığa tabidir.
  • Gergi tavan ön ödemesi %20'dir (VISA, MasterCard)
  • Tahmin ücretsizdir