3103
2018
gergi tavan, pvc, tasarım, polyester, avantaj,dezavantaj, maliyet, fiyat

Gergi Tavan Modelleri Artık Tüm Tavanlarda

Tavanlar boyalı, ahşap veya sentetik plaka veya profillerle kaplanmış, ... bir tavanı güzelleştirmek için çeşitli seçenekler vardır. Ancak son zamanların yeni trendi olan bir alternatif var: gergi tavan. Peki gergi bir tavan tam olarak nedir, kurulum nasıl yapılır ve avantajları ve dezavantajları,  maliyeti, fiyatı nelerdir? Yıldırım Dekor Yapı Dekorasyon bize gergi tavan hakkında bilmemiz gereken her şeyi açıklıyor.

Bir gergi tavan, mevcut tavanın hemen altında gerilmiş olan sentetik bir zardan oluşur. Duvarlara yerleştirilen sabitleme profilleri, membranı gerdirmeye ve yerinde tutmaya yarar. Gergi tavanlarda ilk önce, gergin pvc kullanılıyordu. Fakat şu anda piyasada da daha çok polyester var. Her türün, durumunuza göre değerlendirilmesi gereken avantaj ve dezavantajları vardır. Ayrıca servis ömrü ve garantilerin bir firmadan diğerine değiştiğine dikkat ediniz.

Bazı firmalar, tavanı pvc kaplı tavan kartında oynar, bazıları ise polyester tavanlara daha fazla odaklanır. Tabi bu doğrultuda tasarımda, malzemeye bağlı olarak değişir. Yıldırım Dekor gergi tavan şöyle açıklıyor: “Özel kesilmiş membranın boyutları, kaplanacak yüzeye kıyasla% 10 oranında azalır, böylece güzel bir gerilmiş tuval elde edilir”. "Sonra membranı ısıtır, böylece mükemmel pürüzsüz olur." Bu yüzden PVC modelleri oda sıcaklığına monte edilen "soğuk" polyester tavanlardan farklı olarak "sıcak" gergi tavanlar olarak adlandırılır. "Montaj için, clipso sistemini kullanıyoruz," diye açıklıyor.

Gergi tavan tasarımları renk ve uygulama bakımından çok geniş bir yelpazeye sahiptir. "Mat, saten, parlak, yarı saydam, mermer, ... çok geniş seçenekler sunuyor. Bizimle, klasik renklerin çok fazlası üzerinde mükemmel tasarımlar var: beyaz ve off-white en başarılı olanıdır, hatta tavanınızı bir desenle de özelleştirebilirsiniz. Herhangi bir fotoğraf veya gösterim üzerine basılabilir. ”Yerleştirme hızı da çok önemlidir: montaj genellikle kırılmadan veya hasar görmeden bir günde yapılır.